Historia Alicji

Fundacja Alicia’s World jest organizacją non-profit założoną przez Agatę Czubak w 2017 roku. Nazwa fundacji wywodzi się od drugiego imienia założycielki. Od najmłodszych lat członkowie rodziny zwracali się do niej Alicja co stało się inspiracją do stworzenia nazwy. Osoby o imieniu Alicja charakteryzują się szlachetnym i moralnym usposobieniem, dlatego też fundacja Alicia’s World hołduje tym zasadom.

Rodzice Agaty rozwiedli się kiedy miała 11 lat. To sprawiło, że jej młodość była pełna zawirowań i bolesnych wspomnień. Po latach zmagań Agata zdała sobie sprawę, że nie jest odosobniona, a podobne doświadczenia dotykają wielu z nas. Będąc wrażliwą na dramatyczne sytuacje dzieci z trudnych środowisk i odczuwając potrzebę pomagania innym, Agata podjęła decyzję o założeniu własnej fundacji. Pomysł ten długo kiełkował w jej głowie, jednak niskie poczucie własnej wartości, powodowało brak motywacji do działania.

Przełomowym krokiem okazał udział w programie Landmark dotyczącym personalnego rozwoju w 2014 r., który stał się punktem zapalnym do zorganizowania pierwszego projektu charytatywnego o nazwie Basket Brigade Kalisz. W kolejnych latach, Agata zorganizowała następne 2 edycje Basket Brigade Kalisz. Wydarzenia te pomogły Agacie skrystalizować pasję do niesienia pomocy dzieciom z trudnych środowisk.

I tak właśnie powstała Fundacja Alicia’s World.

Menu